5 Mart 2011 Cumartesi

sıra dayağı

aslında yazılacak anlatılacak tonla şey oldu bu hafta ama ne yazmaya hevesim kaldı ne de tepki göstermeye.

malum blog yasağı vs vs...

ne desem ne söylesemki... burada kimi zaman üzüntülerimizi, kimi zaman sevinçlerimizi paylaşıyorduk biz... yaptığımız yasadışı bir şey değildi, yasa dışı işler yapan bir kaç blogger yüzünden biz hakettik mi bu engeli ?

hani ilk okula giderken çok ilkel bir uygulama vardı okullarda, bir kişi konuşurdu sınıfta yaramazlık yapardı ve psikopat bir öğretmense şayet o an ders yapan öğretmen, sıra dayağına çekerdi hepimizi. acaba sıra dayağı yemeyen varmıdır ?

sıra bana geldimi, içimden hep zavallı civciv KALİMERO gibi, "ama bu haksızlık" derdim...

içimden derdim korkudan, bir dayak daha yememek için... ama bu kez içimden demiyorum. bu düpedüz haksızlık... sınıfın yaramaz çocuğunun cezası benim problemim veya bizim problemimiz değil... ve sesimizi kısmayalım sonuna kadar hakkımızı arayalım...

bunun için yapılan imza kampanyaları ve kurulan gruplara katılalım... yapılan hiçbir haksızlığa boyun eğmek zorunda değiliz... imza kampanyası için vereceğim linke sizde adınızı kaydederek destek olabilirsiniz... ister blog yazarı olun ister okuyucusu...

www.blogumadokunma.com


2 yorum:

SerpiL dedi ki...

yasak bitti yaz kuzu yaaaaaz

simone dedi ki...

allaaaaaaaaaaahh :) hapisten çıkmış mahkum gibi hissettim kendimi.. ne yapacağımı ne yazacağımı bilemiorum şuan... :) vatana millete hayırlı olsun :)